Mutlu Hasta
10,000+ Kişi
Başarılı Sağlık Merkezi
İstanbul ve İzmir
1. Sırada
Güven

Hava ve Yer Ambulansları

Hava ve Yer Ambulansları

Hava ve Yer Ambulansları

   Uçak Ambulans ile hasta transferlerinde en önemli konu hastaya kazandırılan zaman olmuştur. Çünkü ciddi hastalıklarda zaman oldukça önemlidir. Hatta dakikalar bile hastalık türleri açısından oldukça önem taşımaktadır. Bu nedenden dolayı da uçak ambulans hizmeti verilmektedir. Ayrıca dünyanın en hızlı ve güvenli hasta transferi aracı olarak bilinmektedir. Uçak ambulans ile hasta götürülecekse eğer hastanın bulunduğu en yakın havalimanına alınarak götürülür.
   Yine gideceği yerin en yakın havalimanına inerek karada bekleyen ara ambulansına hasta nakil transferi yapılmaktadır. Uçak Ambulans hizmetleri yalnızca havalimanı arasında yapılmaktadır. Özellikle acil hastalarda ait müdahalesi gerektiren durumlarda kullanılmaktadır, Uçak ambulanslar yurt içi ve yurt dışı tüm havalimanı olan yerlerde kullanılmaktadır. Uçak ambulansı havalimanına ineceği sırada hastayı karşılamak için yine karada bir tane ara ambulansı hazır halde beklemektedir. Uçak ambulans havalimanına iner inmez hasta kara ambulansına alarak gideceği sağlık kuruluşuna götürür.

Uçak ambulans da hangi sağlık ekipleri bulunmaktadır

Uçak ambulansları ile hasta transferinde veya nakillerinde 1 tane doktor, anestezi teknisyeni ve yoğun bakım hemşiresi bulunmaktadır. Hastanın sağlık durumuna göre ise branş doktorları da katılmaktadır. Uçak Ambulans sağlı ekibini hasta doktoru ile görüşmesi sorası çıkan ortak konsültasyon sonucuna göre karar verilmektedir. Ayrıca uçak ambulans da yoğun bakım ünitesi de bulunmaktadır. Eğer hasta yeni doğmuş bir bebekse ve küveze konulması gerekiyorsa uçak ambulans da küvez de bulundurulmaktadır.
Hastanın durumuna bağlı bir tane hasta yakını da bulundurulmaktadır. Uçak ambulans özelliklerde organ nakillerinde çok büyük avantaj önemlidir. Çünkü organ nakilleri de hız çok önemlidir. Organ nakli de çoğunlukla uçak ambulans ile taşınmaktadır. Uçak ambulanslar da kara ambulansları da bulunan ve acil durumlar için tüm tıbbi malzemeler bulunmaktadır.

Uçak ambulans çeşitleri nelerdir?

Uçak ambulanslar pervaneli uçak ambulanslar ve jet uçak ambulans olmak üzere iki çeşitten oluşmaktadır. Jet uçak ambulansların jet motorları bulunmaktadır. Ve pervaneli uçaklara nazaran daha hızlıdır. Uzun mesafeli uçuş jet ambulans uçakla Türkiye içerisinde kısa mesafeli bir uçuş ise ekonomik olduğu için pervaneli uçak ambulans tercih edilmektedir. Dünya genelinde çoğunlukla tercih edilen jet uçak ambulans tipi pervaneli olanlarıdır. Maliyet açısından oldukça düşüktür. Bu da en çok tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır.

Uçak ambulansla cenaze nakli de olur mu?

Uçak ambulansla nakil edilecekler arasında cenaze nakilleri de bulunmaktadır. Yut içi ve uluslararası olarak cenaze nakil işlemlerini hızlı olan özel jet uçak ambulans veya pervaneli uçak ambulans ile cenaze nakilleri yapılmaktadır.

Uçak ambulansın tıbbı donanımları nasıldır?

Uçak ambulansların tıbbi donanımları taşınabilir ve sabit malzemeler le acil müdahale anında gerekli olan tüm malzemeler mevcuttur. Fakat bazı uçaklarda yoğun bakım ünitesi ve bebekler için küvez bulunurken bazılarında bulunmamaktadır. Hastanın durumuna göre de uçak ambulansların donanımları önceden hazırlana bilinir.

Randevu

Randevu için 7/24 haftanın her günü istediğiniz saatte randevu almak için alttaki formu doldurabilirsiniz.